תל אביב - יזרעאל
26.11.2011
צילום: צור אבנית


משחק העונה שהתקיים בשבת בספורטק בהחלט לא אכזב את הקהל הרב שבא לצפות בו. היה שם הכל רוגבי טוב, הרבה מתח, מהלכים יפים ובעיקר הרבה טאקלים חזקים ואגרסיביות ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שרואים בליגה המקומית שלנו בדרך כלל. יזרעאל, בהנהגת המאמן המיטולוגי של תל אביב, אלכס טקאצ'נקו, היא קבוצה התקפית מצויינת, שניצחה העונה את כל המשחקים בליגה לפחות ב-30 נקודות הפרש, ובתל אביב הבינו טוב מאוד, שאסור לתת לקבוצה הזאת לרוץ חופשי וחייבים ללחוץ עליהם כל הזמן. גלי ההתקפה של יזרעאל נבלמו ע"י ההגנה המצויינת של תל אביב, והלחץ על הראקים הניב פירות ובחטיפות כדור ופנדלים של יזרעאל. למרבה הצער תל אביב לא הצליחה להפוך את היתרון שלא בדקות הראשונות לנקודות, והיו אלה דווקא האורחים שעלו ליתרון ראשון מרגלי אמיר בוייטלר, 3-0. תל אביב השוותה בהתקפה הבאה מפנדל של ויטלי.   


הלחץ של תל אביב נמשך, והמשחק עבר להיות ברובו בחצי של יזרעאל. סקראם בתוך ה-22 של יזרעאל, לחץ חזק של החלוצים וה-9 של תל אביב ויזרעאל התקשו להרחיק, כאשר ויטלי חסם את בעיטת ההרחקה והגיע ראשון לכדור שניתז מהחסימה שלו - טרי ראשון לתל אביב, 8-3. 
המשחק המשיך להיות צמוד, והקבוצות התקשו להגיע למצבים ממשיים והתוצאה נשמרה עד למחצית. 


למחצית השנייה תל אביב עלתה עם חילוף אחד, כאשר מישה אלי החליף את יונתן גאיל המצויין. המשחק הצמוד נמשך עד שהגיעה המהלך של המשחק ואולי אחד הטריים היפים ביותר של העונה, כאשר הפולבאק, מודי רדשקוביץ' הצטרף להתקפה, פרץ את הקו של יזרעאל, האיץ לתוך הטריי ובדרך עוד הספיק לדרוס את הפולבאק של היריבה, טריי מרהיב ויתרון הגדול של המשחק 13-3 לתל אביב. הלחץ של תל אביב נמשך ושוב פנדל וויטלי מעלה ל 16-3. 


בשלב זה, כנראה שתל אביב חשבו שהמשחק נוצח, והורידו את הקצב ואת רמת האגרסיביות, ויזרעאל ניצלו זאת מצויין, כאשר הספיקו להבקיע 2 טריים של גיא "סמיילי" דותן, ולצמצם את התוצאה ל 16-15, אך תל אביב הצליחו בדקות האחרונות לשמרות על נקודת ההפרש החשובה ולנצח את משחק העונה הראשון בליגה. 
כעת תל אביב ממקומת לבדה במקום הראשון, בתום הסיבוב הראשון. בשבת הבא מחקה לה משחק בית מול חיפה, שהפסידה באשקלון בשבת, והיא רוצה להמשיך את רצף הניצחונות ואת ולשמור על ראשות הטבלה.

Date:

26.11.2011

Venue:

Sportech

Referee:

Geremy Shoulder

Result:

Tel Aviv 16 - 15 Yizre'el

Team:

Daniel Palma, Oren Alt, Miron Shtiglitz
Yonatan Gail, Yoni Divinski
Dima Droizen, Julien Maffy, Adam Rubin
Erez Trunkelot, Toko Sihoshvily
Vitaly, Yoni Radashkovitch
Yossi Kedem, Mody Radashkovich, Gilad Wilk

Subs:
Elisha Rugbin, Misha Eli, Oren Markovich, Mauricio Bialceamie
Nir Koren, Stas Gurtovoy, Micha Solomon

Points:

Vitaly, Mody - 1t
Vitaly - 2p

MVPs:

Dima Droizen

Broccoli:

Gilad Wilk