תל אביב - יזרעאל 26.01.2013
צילום: איגוד הרוגבי


למשחק המרכזי שנערך בשבת בספורטק, שתי הקבוצות הגיעו בהרכבים חסרים קצת. תל אביב חסרה בעיקר כמה מכוכבי השביעיות שלה: מישה אלי, טוקו סוחשווילי, עומרי לוטן ויוני שאקי, אך גם יזרעאל חסרה כמה שחקני מפתח כמו הקפטן נימי קפלן, אדריאן רינסטיין והפרופ דניאל פלמה, אקס תל אביב. אך גם ללא שחקני המפתח הללו המשחק עמד בציפיות, בטח ברמת האגרסיביות והתחרותיות שלו. יזרעאל היתה עדיפה במחצית הראשונה ותקפה ברובה, אך הגנה שחזקה של תל אביב מנעה מהם לנצל את היתרון באחזקת הכדור. יזרעאל אומנם הצליחו לכבוש טריי מהיר כאשר השטלתו על כדור מבעיטת עומק של עמיר בויטלר אך מעבר לכך לא הצליחו לסכן את הטריי של תל אביב, למרות השליטה בכדור. מהצד השני טריי חלוצים מצויין מליין אאוט ובעיטות מוצלחות (אחת מאחורי  קו החצי) של ויטאלי פרימאק שמרו את תל אביב במשחק, ואת תוצאת המחצית על 13-11 לתל אביב. 
המחצית השניה התחילה שוב בלחץ של יזרעאל שישבו דקות ארוכות בתוך ה-22 של תל אביב, וניסו ללא הצלחה לכבוש טריי, דבר שעלה להם בכמה בפציעות בדרך, אך גם תל אביב שילמה בכמה פציעות והרחקה מיותרת בכרטיס אדום, בגלל דיבורים של ג'וליאן מאפי. נקודת המפנה במשחק מבחינת תל אביב באה בשיא הלחץ של יזרעאל על הקו התל אביבי, כאשר מודי רדשקוביץ' נכנס מעמדת הפול באק לתוך הסקראם והרים כדור ב-5 מטר של תל אביב, לתוך הקו של יזרעאל, שאומנם הצליחו לעצור אותו, אך כדור מהיר הגיע ליוני רדשקוביץ', שפריצה של 80 מטר שהסתיימה בטריי מרהיב, הוציא ליזרעאל את הרוח מהמפרסים. מאז יזרעאל עוד הספיקו לכבוש טריי אחד, אך ה-14 של תל אביב שלטו במשחק וסיימו ובטריי יפה של סטס גורטובוי (שקיבל את מצטיין המשחק, יחד עם שון מינדבידזה). 
הניצחון אמנם לא הספיק לתל אביב כדי לכבוש את המקום הראשון, אך נתן תנופה מצויינת לקראת הפליי-אוף, כנראה מול רעננה, שהפסידו במשחק המקביל לאשקלון 18-13.    
כמופע החימום למשחק העונה, נערך בספורטק בתל אביב טורניר נוער ארצי, בהשתתפות קבוצות נוער ב-3 שכבות גיל, מכל רחבי הארץ. הטורניר נערך באירגון מעולה וברוח ספורטיבית מעולה, וגם כאן רשמה תל אביב הצלחה, כאשר בשני השכבות שהיתה לתל אביב נציגות, גם בשיכבה הצעירה עד-14 וגם במבוגרת עד-18 זכו ה-SPARTANS במקומות הראשונים, וגם בשחקנים המצטיינים למתן אטדגי וגיא מרום. כל הכבוד לדניאל ותלמידיו - יש עתיד למועדון!

Date: 26.01.2013

Venue: Sportech

Referee: Ariel Cabrel

Result: Tel Aviv 29 (3t,1c, 4p) - Yizre'el 18 (2t,1c, 2p) 

Team:
   Miron S., O.Alt , Jacob R.
        Kishi, Y. Div (1t)
Shawn Mand. , M. Goldin, A.Rubin
        Erez T.,S. Gurtovoy (1t)
     V. Prymack (1c,4p), Yoni Rad (1t, 1y)
 G.Wilk, Mody rad., D.Droizen
Subs:
T.Avnit, Rudy.,  A. Shwarts, J.Maffy (1r), Nir. K,
Y.Kedem, 
 

MVPs: Stas Gurtovoy, Shawn M.