חצי גמר פלייאוף:
יזרעאל 10 - 18 תל אביב
צילום: פטריסיה קוגן וצפנת מור


אחרי שבוע גשום וסוער, בצל חשש לביטול המשחק עקב ההצפות ומצג האוויר, נפגשו יזרעאל ותל אביב בפעם הרביעית, והחשובה ביותר העונה, בחצי גמר הפלייאוף, בקרב ישיר על המקום בגמר. יזרעאל אירחה את המשחק, כי סיימה במקום השני את הליגה, והקדימה את תל אביב במקום אחד בטבלה. יזרעאל הגיעה למשחק אחרי שהפסידה את משחק הבית האחרון שלה לתל אביב ורצתה להחזיר לעצמה את הכבוד והסיכוי לאליפות. מצד שני תל אביב הגיעה גם כן אחרי הפסד כואב לאשקלון בסיבוב האחרון של הליגה. 


שני הקבוצות באו עם חובת ההוכחה עליהם. המגרש, שהמארחים עמלו קשה ע"מ שיהיה במצב סביר למשחק, היה בוצי ולח (אמנם הרבה פחות ממה שתל אביב ציפו והתכוננו) מה שהקשה מאוד על משחק מהיר ופתוח וכצפוי התמקד משחק חלוצים ובעיטות. יזרעאל פתחו חזק מהפתיחה ונכנסו ל-22 של תל אביב וסירבו לצאת משם. מצד שני האורחים בהגנה נואשת סירבו לתת למארחים להשיג נקודות. כך התנהלה רוב המחצית הראשונה: יזרעאל נכנסת (בדר"כ בבעיטות עונשין) ל-22 של תל אביב ומשם מנסה להתיש את תל אביב עם הסקראמים ועבודת החלוצם שלה, ותל אביב פעם אחרי פעם מצליחה במשחק הקרבה אדיר בהגנה לעצור את יזרעאל על הקו או מעבר לקו אבל מבלי להניח טריי.

קרב הפרופים
אורן אלט, עמוד התווך של תל אביב, חגג השבוע 40

וכך, במהלך עוד אחד מהמצורים של יזרעאל על קו הטריי של תל אביב, ניסתה יזרעאל להשתמש בקו שלה לפרוץ את הגנת תל אביב, העבירה כדור עד לווינג שלהם נבלם ע"י פליקס בידורף, הווינג התל אביבי ואיבד כדור, שעליו השלטת דייב באומן, ורץ את כל המגרש, מהקו טריי של תל אביב, עד הקו של יזעאל והניח טרי שהומר בהצלחה ל-7, שפשוט הוציאו ליזרעאל את כל הרוח מהפרשים. אלה היו הנקודות היחידות במחצית הראשונה, 7-0 לתל אביב.
במחצית השניה הכניסה תל אביב למשחק את מישה אלי (שלא היה כשיר במאה אחוז) ואת ירון "קישי" ירחי, דבר שאיזן את המצבים הנייחים ונתן לתל אביב להמשיך את המומנטום מהמחצית הראשונה. המשחק המשיך להיות אגרסיבי וצמוד, אך כבר לא התנהל בתוך ה-22 של תל אביב אלה לרוב מרכז המגרש כאשר הקבוצות מתקשות להכנס לתוך ה-22 של היריבה.

 
לאחר כעשר דקות במחצית השניה שוב הראתה תל אביב כמה היא קטלנית בהתקפות מתפרצות, כאשר איבוד כדור של יזרעאל בקו הפך להתקפה מתפרצת, כאשר ארז טרונקולט בעט קדימה, יזרעאל לא הצילחו להסדר עם הניקוי, טוקו סוחושווילי נפל על הכדור ומסר אותו לסטס גורטובוי והעביר לווילי היימן שבא במהירות ועצר רק בטריי של יזרעאל. 12-0 לתל אביב.


תל אביב המשיכה לתקוף ולדאוג להשיג נקודות כמעט בכל ביקור ב-22 של יזרעאל ומצד שני יזרעאל קיבלו הזדמנויות לנקודות מבעיטות עונשין שפוספסו ע"י אמיר בויטלר. לאחר בליץ נוסף של תל אביב ב-22 של יזרעאל הגיעה הכדור לפליקס ביידורף, שהיה מבודד בהתקפה והחליט לבעוט דרופ לשער וכבש, והעלה את תל אביב ל 15-0.


ביקור נוסף ב-22 של יזרעאל ותל אביב מקבלת בעיטת עונשין שמעוברת בהצלחה ע"י מישה אלי, והתוצאה כבר 18-0.


כאשר נותרו עוד כ-20 והכל נראה סגור, התחילו תל אביב להתבלבל ויזרעאל לפגוע. הרחקה לא מוצלחת של ביידורף, נחסמה ע"י יזרעאל והפכה לטריי מהיר שנתן דחיפה למארחים. כאשר כל הקהל מאוריהם בטירוף, יזרעאל התחילו להתפוצץ על תל אביב, כי הבינו שאין להם מה להפסיד והצליחו לכבוש טריי נוסף, ולקבוע 18-10, יותר מ-10 דקות לסיום. 


יזרעאל היו בטירוף והרגישו שהמשחק עוד לא אבוד, אבל תל אביב, עם משחק ההקרבה והמחוייבות בהגנה, שלא נראתה לפני שבועיים באשקלון, הצליחה לבלום את התקפות הזעם של המארחים ולשמור על התוצאה עד לסיום, לחזור מקיבוץ יזרעאל עם ניצחון ענק 18-10 וכרטיס לגמר, מול אשקלון, בשבת הבאה ב-19.3.


כאמור, בשבת הבאה, בקיבוץ אור הנר בדרום, בשעה 12:00, המשחק האחרון לעונת 2010-11, גמר הליגה בין המובילה הבלתי מנוצחת מאשקלון, לבין האלופה מתל אביב, שרוצה להגן על התואר שנה נוספת. משחק שכולם מוזמנים להגיע ולדחוף את תל אביב לניצחון אחרון!!!!