Israel 20 - 11 Austria
צילום: ישי קינן


התפאורה למשחק הייתה מושלמת: מאמן אלופת העולם ביקר והעביר אימון לנבחרת, ראשי הועד האולימפי ומנהל הספורט ביקרו והתרשמו, מנהל פיתוח הרוגבי של FIRA, מישל ארבלנש הגיע למשחק, מאות אוהדים ביציע, אפילו הגשם שהיה צפוי לרדת נעלם - הכל היה תלוי בשחקני נבחרת ישראל שהיו צריכים לנצח ולסיים בגדול שבוע חלומי לרוגבי הישראלי. 
האוסטרים, שהגיעו מדוגמים עם חליפות ועניבות, אמנם לא נראו מאיימים מבחינה פיזית, אבל הצליחו להוות לישראל את האתגר הקשה ביותר שהיא התמודדה מולו בשנים האחרונות. קבוצת הגנה מצויינת, אגרסיבית ומדוייקת, שהצליחה עם טיקולים מדוייקים לעצור את מובילי הכדור הישראלים בצורה יעילה ומנעה מישראל להכתיב את הקצב שלה בהתקפה. שחקני המפתח האוסטרים היו, הקפן מס' 10 שהעניש את ישראל בעשרות מטרים על כל פנדל שהיא נתנה, ומס' 15 שנתן להם ביטחון מאחורה וגם כל הזמן הצרף להתקפה (הוא גם כבש את הטרי של האוסטרים). בנוסף לכך התקשתה ישראל לשלוט במצבים הנייחים - בסקראמים האוסטרים עשו הרבה בלאגן ובליין-אאוטס היו להם שני קופצים גבוהים מאוד ששמרו את הכדורים שלהם והפריעו לכדורים של ישראל. 
 

המשחק היה מאוד צמוד לכל אורכו, ואף קבוצה לא הצליחה להשטלת על המשחק ולנצל את המומנטום שלה. האוסטרים התקדמו בעיקר מהפנדלים של ישראל, אך לא הצליחו לפרוץ את הקו הישראלי - אמיר בויטלר המנוסה ב-10 ווילי היימן ואדריאן רינסטיין הסנטרים - שזה היה עבורם משחק ראשון ביחד במרכז השדה. אמנם הזוג לא בא לידי ביטוי בצורה ממשית בהתקפה, מבחינה הגנתית הם הציגו יכולת גבוהה ועצרו את שחקני הקו הגדולים של אוסטריה פעם אחר פעם. 


לקראת סוף המחצית, בפיגור 3-6 קיבלה ישראל פנדל בצד שמאל של המגרש, 5 מטר מקו היריב והחליטה לבקש סקראם, במחשבה שיוכלו לדחוף את האוטרים עד קו הטריי - אבל כאן התחילו העניינים להסתבך. השופט היווני שאמנם הקפיד על הכניסה לסקראם לא הקפיד כל כך על דברים אחרים והאוסטרים הצליחו לסובב ולהפוך את הסקראם. ישראל לא ויתרה ולחצה על אוסטריה שנכשלה בהרחקה (שחקנה נתפס בתוך איזור הטריי שלה) ושוב סקראם לישראל. שוב הדברים מתבלגנים והאוסטרים גונבים את הסקראם. גם הפעם הצליחו המארחים לדחוף את האוסטרים ולזכות שוב בכדור. כאן החליט הקפטן הישראלי, נמרוד קפלן, שצריך לשנות גישה ובמקום לנסות לדחוף עד הסוף, תקפה ישראל מהר לצד הסגור, נימי מסר לסטס גורטובוי שכבש, בויטלר המיר ותוצאת המחצית 10-6 לישראל.


בתחילת המחצית השניה הייתה בדקות הטובות ביותר שלה במשחק. היא הצליחה להכתיב את הקצב בחלוצים, לתקוף טוב בקו וללחוץ את האוסטרים, שבילו רוב הזמן בהגנה. בתחילת המחצית השניה קרה אירוע די נדיר, ששני הקפטנים של הקבוצות הורחקו ל-10 דקות בכרטיס צהוב - האוסטרי על טאקל מאוד מסוכן, ונימי על דחיפה כתגובה למשחק המסוכן - שבעייני השופט היווני גם כן הצדיקה צהוב.ישראל קיבלה פנאלטי ובויטלר כבש, 13-6. כאן אבד המומנטום הישראלי והמשחק שוב התאזן. כעבור 10 דקות, נימי חזר וישראל קיבלה ליין-אאוט קרוב לטריי האוסטרי - מישה אלי פרץ ראשון, אחר כך עוד מכת חלוצים ובמכה השלישית דחק הפרופ מתן ברוש את הכדור פנימה. בויטלר שוב כבש, 20-6 לישראל.

 

בשלב זה ניסו האוסטרים בניסיונות אחרונים לחזור למשחק ושלחו הכל להתפקה, וישראל בעיקר התגוננה. רק פעם אחת קרסה ההגנה הישראלית, כשאר הפול-באק המצטיין של האוסטרים הצטרף להתפקה ופרץ את הקו הישראלי וכבש טריי כ-10 דקות לסיום. האוסטרים כשלו בבעיטת ההמרה, וחתו את התוצאה הסופית על 20-11 לישראל, שמנצחת 2 מתוך 2 בבית ועולה למקום הראשון, כאשר אמיר בויטלר נבחר לשחקן המצטיין עם 10 נקות ו-100 אחוז הצלחה בבעיטות. בחודש הבא צפויים לישראל שני משחקי חוץ קשים בדנמרק ונורווגיה. כתבות נוספות על המשחק: