חיפה 10 - 38 תל אביב


לצד הביזיון הגדול של ביטול "משחק העונה" המדובר בין שני המובילות אשקלון ויזרעאל, בגלל מה שאשקלון מגדירים כ"סיבות טכניות" הקשורות להסעה, בשקט בשקט, התקיים  פסטיבל רוגבי מרשים מאוד בטבעון, הכן סיבה לגאווה לרוגבי הישראלי ולמועדון המארגן חיפה-טכניון. יום רוגבי כזה, שבו נערכים משחקי נוער, נשים וגברים של אותם מועדונים, הוא אכן אירוע נדיר מ-א-ו-ד ברוגבי הישראלי, והוא אופייני למדינות רוגבי מתקדמות הרבה יותר. הלוואי וגם בישראל נגיע למצב שכל שבת של משחק בין 2 מועדונים, יהפוך ליום רוגבי שבו ישחקו קבוצות ילדים/ת, נערים/ות, נשים וגברים של אותו מועדון - אכן חלום שעוד רחוק שנות אור מהמציאות, אבל האירוע שהתקיים בשבת האחרונה בטבעון היה סימן לאופטימיות והראה שזה אפשרי - שאפו לחיפה על האירגון.

  
כאמור לאחר המשחקים המוקדמים של הנער והנשים, נערך המשחק המרכזי בין חיפה לתל-אביב. תל אביב, שהייתה פייבוריטית על הנייר, שוב פתחה די מהוסס, ואיפשרה לחיפה להגיע לכמה מצבי הבקעה, שחוסר הניסיון של חיפה בהתקפה מנה ממנה את הנקודות. בערך לקראת אמצע המחצית הראשונה נכנסה תל אביב למשחק, ונתנה 20 דקות של הרוגבי הכי טוב שלה העונה ובעצם סגרה את הסיפור, כאשר ירדה למחצית בתוצאה 31-3.
במחצית השנייה תל אביב נחלשה מאוד, הורידה את הרגל מהגז ונתנה לחיפה לחזור למשחק. תל אביב לא הצליחה להשטלת על הליין-אאוטים והסקראמים שלה, מה שמנע ממה למעשה לגמרי את משחק ההתקפה המסודר. במחצית זו עוד הצליחה כל קבוצה להניח טריי אחד, ולקבוע את תוצאת הסיום- 38-10.
השחקן הבולט של תל אביב היה דניאל פלמה, כמו כן תל אביב שמחה על חזרתם ארצה של מודי רדשקוביץ' ודיוויד באומן.
בשבת הבאה, תפגוש תל אביב את יזרעאל המחוזקת, במטרה להגן הגביע, במשחק גמר קלאסי - גמר גביע המדינה!