ישראל שרדה בדרג A
צילום: איגוד הרוגבי הבלגי


בסוף השבוע האחרון (22-23.6) נערך בבריסל, בלגיה, השלב השני של אליפות אירופה בשרוגבי שביעיות. נבחרת ישראל נסעה לבלגיה בידיעה שאחרי הטורניר המאכזב בארץ, שבו היא סיימה במקום ה-11 והלפני אחרון, היא נוסעת להילחם על חייה - יותר נכון על ההישארות בדרג A של אירופה. שתי הקבוצות המדורגות אחרונות בסיכום שני הטורנירים יורדות לדרג B, וישראל נסעה לבלגיה כאשר היא נמצאת מתחת לקו האדום וידעת שהיא חייבת לשפר את המעמד שלה על מנת להשאר בדרג A. בגלל הדירוג הנמוך שלה בטורניר הראשון, ישראל שובצה לבית קשה עם: פולין, הולנד, ליטא, קפריסין וצ'כיה, כאשר ישראל מדורגת אחרונה בבית. 
ביום הראשון, למרות תמיכה אדירה של הקהל שהגיע גם מהארץ וגם מהקהילה היהודית בבריסל, העניינים הלכו קשה. הלחץ הכבד הורגש על השחקנים, והם התקשו להתגבר עליו ולשחק את המשחק הרגיל שלהם, ולמרות מלחמה קשה הפסידו את כל המשחקים שלהם בבית ודורגו אחרונים - מה ששלח אותם לפיי-אוף של מקומות 9-12. המשמעות של זה הייתה שהם חייבים לזכות בBOWL (מקום 9) ע"מ להבטיח הישארות בדרג A.
   

האוהדים של ישראל בבריסל

בחצי הגמר ישראל גברה די בקלות על קרואטיה (לינק למשחק ישראל - קרואטיה) מה ששלח אותה לגמר מול צ'כיה הממוקמת מקום אחד מעל ישראל בדירוג הכללי - פירוש הדבר, שהמשחק גורלי לשתי הנבחרות - המנצחת נשארת והמפסידה יורדת דרג. ספויילרים בהמשך, אבל לכל אוהד רוגבי או ספורט בכלל, מומלץ לצפות במשחק בלינק הזה: ישראל - צ'כיה

ישראל וצ'כיה אחרי המשחק

לכל מי שראה או לא ראה נספר שהמשחק היה כצפוי צמוד ביותר, הכי צמוד שאפשר, ובמהלך האחרון של המשחק, כבר לאחר צפירת הסיום, נבחרת ישראל, במאמץ קבוצתי אדיר, בצורה סמלית ביותר, כאגרוף אחד הצליחה לעבור את קו הטריי הצ'כי ולבקיע את טריי הזהב שהבטיח לה את הניצחון, 22-20, ואת ההישארות בדרג. זה היה רגע  אדיר ומרגש מאוד ולמרות שני טורנירים מאכזבים מאוד ביחס לציפיות ולהשקעה, שמחת ההישארות הייתה אדירה. 
בתקווה שבעתיד, בדומה לנבחרת ה-15 של ישראל, שלפני כמה שנים הייתה על סף התהום ושיחקה משחק פליי-אוף מול קפריסין על ההשארות בדרג - ניצחון אז התחיל גל תנופה אדיר של נבחרת ה-15, שכלל עלייה של כמה דרגים ומאזן ניצחונות מהטובים בהיסטוריה של הרוגבי העולמי, והגל הזה ממשיך עד היום, תידע גם נבחרת השביעיות לעלות את עצמה על גל דומה שיסחוף אותה קדימה.