Autumn internationals 2011 - part 1
Austria
pictures: Alita Mor

הנבחרת באוטובוס בדרך למשחק

ב-22 באוקטובר, בטמפרטורה של פחות מ-10 מעלות עלתה נבחרת ישראל למשחק חוץ באוסטריה, שטרם הפסידה בביתה בעונת 2010-12. כמה מאות הצופים שהגיעו למשחק, בתוכם היו כמה וכמה אוהדים ישראלים, ראו ללא ספק את אחד המשחקים המותחים והמעניינים של הנחברות שלהם בשנים האחרונות.

ה-15 בהמנון


מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
האוסטרים פתחו חזק מאוד, והראו שהם קבוצה הרבה יותר אגרסיבית וחזקה בבית כבר מהפתיחה - כאשר בסקראם הראשון של המשחק הם הפתיעו ודחפו את החלוצים של ישראל כ-5 מטרים אחורה. הנקודות לא איחרו, ו-2 פנדלים מהירים של הבועט המצויין של האוסטרים, נאבאס העניקו לאוסטרים יתרון מוקדם 6-0. התקפה ישראלית ראשונה בחצי האוסטרי מסתיימת בפנדל ממצב נוח, בויטלר לא מתבלבל, 6-3. 
הלחץ האוסטרי ממשיך, שוב פנדל בסקראם, הפעם ה-9 מחליט לשחק מהר, נותן בעיטת עומק, שמפתיעה את ההגנה הישראלית ועם הרבה מזל, הכדור קופץ מעל הפול באק הישראלי סטס גורטובוי היישר לשחקן האוסטרי שמניח טריי קל עם בעיטה קלה וכבר 13-3 למארחים. דווקא כאשר האוסטרים היו במומנטום אדיר, משחקן מסוכן של ה-8 האוסטרי בליין אאוט הביא להרחקתו ל-10 דקות בצהוב. ישראל ניצלה את ההזמנות כדי לשנות את מהלך המשחק ולחצה על הגאז. ליין אאוט כ-5 מטר מהטרי האוסטרי הפך למול מצויין שנגמר מעבר לקו האוסטרי מידיי מישה אלי 13-8.
הלחץ הישראלי ממשיך, לאוסטרים אין תשובות למשחק המהיר של ישראל ואדריאן ריינסטיין כותף את הפירות בטריי מצויין נוסף, הפעם בויטלר פוגע וישראל עולה ליתרון ראשון 13-15. לישראל הגיע טריי נוסף, כאשר מתן ברוש דרס את ה-10 האוסטרי והניח את הכדור לאחר שהתגלגל מעל המגן שלו, אך השופט פסל את הטריי בטענה ל"דאבל מוומנט" (כאשר שחקן עושה תנועה נוספת על הרצפה, למרות שעליו לשחרחר את הכדור).
המושהה האוסטרי חוזר, אך ישראל עדיין במומנטום, וטריי נוסף של ריינסטיין קובע 13-20. ישראל ממשיכה עם המשחק המהיר, שמתברר כמהיר מידי והאוסטרים מצליחים לחתוף מסירה בקו הישראלי, ולמרות ניסיונות נואשים של שחקני הקו הישראלי לתקן את המצב מצליחים להבקיע טריי ולהמיר במהלך האחרון של המחצית, 20-20.
  
בסקראם היה קרב קשה. איתן המפרייז במשחק ראשון מצויין בעמדה 9.

 מחצית שנייה:
במחצית השנייה הלחץ התחיל להשפיע, והמשחק המהיר והפתוח של שתי הקבוצות הפך ליותר ויותר שמרני ובטוח. האוסטרים עלו ליתרון ראשון, כאשר מישה אלי שיחק על הרצפה והעניק לאוסטרים פנדל, שגם עלה לו בכרטיס צהוב, 23-20 לאוסטריה. הנחברת הישראלית הראתה המון אופי וניסיון, בהנהלות שלה בחיסרון מספרי. במשחק איטי ובטוח היא גם משכה את הזמן עד לחזרתו של מישה וגם התקרבה לטריי האוסטרי, ואף הצליחה לכבוש טריי נוסף של מודי רדשקוביץ', 23-25. המחשק הבטוח והאיטי המשיך להשתלם לישראל, שהרוויחה עוד פנדל מול העמודים, שבוייטלר העביר בלחץ, 23-28, כרבע שעה לסיום המשחק. האוסטרים הבינו שאין להם ברירה והם חייבים לתקוף, ישראל ניסתה להמנע מפנדלים בחצי שלה, אך בסופו של דבר נכנעה והבועט האוסטרי המצויין העביר עוד בעיטה, 26-28 כ-10 דקות לסיום. 
בלשב זה המטרה של ישראל הייתה ברורה - לשלוט על הכדור ולהעביר את הזמן באופן בטוח. בדקות אלה המנהיגות של נימי קפלן וג'וליאן מאפי באה לידי ביטוי, כאשר הם לקחו על עצמם את ניהול המשחק הישראלי. משחק ההקרבה, יחד עם יתרון הכושר של ישראל שבא לידיי ביטוי בדקות האחרונות הם אלה שעזרו לנבחרת לעבור את הדקות האחרונות ולהביא ניצחון גדול וחמש נקודות חשובות מאוד.
 
חוגגים את הניצחון בחדר ההלבשה!


למרות שכל שקחני הנבחרת נתנו משחק טוב, מעל כולם בלטו הקפטן נימי קפלן (שחקן מצטיין) וג'וליאן מאפי (נבחר למצטיין ע"י המאמן האוסטרי).
בשבת הקרובה, ה29.10, בשעה 13:30 באיצטדיון בווינגיט תארך הנבחרת את נורווגיה. למרות שהנורווגים אחרונים בבית, וישראל ניצחה 3-15 בנורווגיה לפני חמישה חודשים, אין לזלזל בנבחרת הזו, שתבוא להילחם על ההשרדות שלה. כמו כן יש לזכור את שהביקור האחרון של הנורווגים בארץ הסתיים בניצחון 17-15 והוא זה שהעלה אותם לבית מעל ישראל לפני כמה שנים. הנבחרת צריכה את הקהל הבייתי שלה, שיבוא לדחוף אותה קדימה לניצחון!